Zostawisz samochód na trasie biegu, straż miejska go odholuje

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 11. PKO Poznań Półmaraton. Kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu – nie będzie wolno parkować wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Ze względów bezpieczeństwa pozostawione samochody zostaną odholowane. Na całej trasie maratonu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Ograniczenia w parkowaniu będą dotyczyły ul. Grunwaldzkiej (od ul. Roosevelta do ul. Matejki, po obydwu stronach). Od soboty, 14 kwietnia, od godz. 8:00, zacznie obowiązywać tam zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właściciela. Wszystkie usunięte pojazdy zostaną przetransportowane na parking strzeżony. Straż miejska apeluje o stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu, będą one obowiązywały do niedzieli, 15 kwietnia, do godz. 16:00.

fot. Straż Miejska w Poznaniu

Znaki drogowe wprowadzające ograniczenia w parkowaniu, wraz z informacją o czasie ich obowiązywania, zostały ustawione już w ubiegłym tygodniu. Oprócz tego strażnicy miejscy przy pomocy ulotek zostawianych za szybą aut, informują kierowców o planowanych zmianach. Warte zapoznać się z informacjami aby nie narazić się na niepotrzebne koszty związane z odholowaniem samochodu.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl