Po tygodniach oczekiwania kibice mogą odetchnąć z ulgą. Mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Lechem Poznań a Górnikiem Zabrze odbędzie się na stadionie miejskim przy ulicy Bułgarskiej. Polski Związek Piłki Nożnej chciał by zwycięzcy zmagań ligowych i Pucharu Polski zmierzyli się we Wrocławiu.
Takiemu pomysłowi sprzeciwiły się same kluby piłkarskie, które miałyby wziąć udział w meczu. Od dawna gospodarzem spotkania była drużyna mistrzów Polski. Swojego zaskoczenia nie krył między innymi prezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski. Bojkot meczu zapowiedzieli między innymi kibice poznańskiego klubu. Później do akcji dołączyli również fani Górnika Zabrze.
PZPN musiał albo ugiąć się pod naciskiem działaczy i kibiców lub zaakceptować mecz przy pustych lub niemal pustych trybunach. To ostatnie rozwiązanie byłoby dla związku trudne do zaakceptowania ponieważ gra bez kibiców obniża rangę spotkania. Finalnie przekłada się to na niższe wpływy z organizacji rozgrywek.
„Na wtorkowym posiedzeniu zarząd PZPN ostatecznie zdecydował, że tak będzie również w tym roku. Mecz o Superpuchar odbędzie się w czwartek, 16 lipca o godzinie 20.45 na Enea Stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu. Lech będzie walczył o siódmy Superpuchar w swojej historii, Górnik ma szansę na drugi, bo triumfował w 1988 roku” – czytamy w komunikacie Lecha Poznań.












