Lech Poznań żegna trzech wypożyczonych piłkarzy. Ouma, Ismaheel i Andreev odchodzą z Kolejorza

Lech Poznań poinformował o zakończeniu wypożyczeń trzech zawodników, którzy reprezentowali klub w mistrzowskim sezonie 2025/2026. Timothy Ouma, Taofeek Ismaheel oraz Plamen Andreev nie wznowią treningów z zespołem i wracają do swoich macierzystych klubów po zakończeniu umów czasowych.

Piłkarze Lecha Poznań rozpoczęli  przygotowania do sezonu  22 czerwca. W zajęciach nie pojawili się jednak Timothy Ouma, Taofeek Ismaheel oraz Plamen Andreev. Dzień wcześniej klub oficjalnie poinformował, że wypożyczenia całej trójki dobiegły końca, a zawodnicy opuszczają szeregi Mistrzów Polski.

Najdłużej w Poznaniu przebywał Timothy Ouma. Pomocnik szybko wywalczył sobie miejsce w składzie i w trakcie sezonu rozegrał 34 spotkania. Na swoim koncie zapisał jedną asystę, a na boisku spędził blisko dwa tysiące minut.

Kilka tygodni później do Kolejorza trafił Taofeek Ismaheel, wypożyczony z Górnika Zabrze. Nigeryjski skrzydłowy miał zwiększyć rywalizację na bokach pomocy w okresie, gdy z urazami zmagali się Daniel Håkans, Patrik Wålemark i Ali Gholizadeh. Ismaheel szczególnie dobrze prezentował się w europejskich pucharach. W rozgrywkach Ligi Konferencji zdobył trzy bramki i zanotował trzy asysty. W Ekstraklasie dołożył jedno trafienie oraz dwie asysty. Łącznie wystąpił w 34 meczach w niebiesko-białych barwach.

Ostatnim z wypożyczonych zawodników był Plamen Andreev. Młody bułgarski bramkarz trafił do Poznania zimą z Feyenoordu Rotterdam. Rywalizował o miejsce w składzie z Bartoszem Mrozkiem i Mateuszem Pruchniewskim. Ostatecznie rozegrał jedno oficjalne spotkanie – wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin. Cała trójka miała swój udział w zakończonym sukcesem sezonie. Lech Poznań sięgnął po dziesiąte w historii mistrzostwo Polski, a także z powodzeniem rywalizował na europejskiej arenie.

Klub podziękował zawodnikom za ich zaangażowanie i wkład w osiągnięte wyniki.

„Wszystkim wymienionym zawodnikom dziękujemy za grę w Lechu Poznań oraz ich wkład w dziesiąte w historii klubu mistrzostwo oraz kolejną udaną przygodę w europejskich pucharach. Życzymy im dużo zdrowia oraz powodzenia w dalszej karierze.” – czytamy we wpisie na profilu Lecha Poznań w mediach społecznościowych.

Co z Filipem Szymczakiem?

W mediach pojawiły się też doniesienia na temat rozstania klubu z Filipem Szymczakiem. Wychowanek Kolejorza rozegrał w niebieskobiałych barwach ponad 100 meczów. To również wielokrotny reprezentant kraju w kategorii U21. Obecnie do końca czerwca obowiązuje umowa Lecha Poznań z Belgijskim R Charleroi S.C. Jak donosi portal kkslech.com Szymczak tego lata pożegna się z klubem. Na razie jednak nie wiadomo gdzie znajdzie nowy dom.

Czytaj także: To już oficjalne. Kolejny transfer Lecha dopięty

Franciszek Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl