W sobotę, 15 czerwca mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się z atrakcji przygotowanych w ramach Letniego Świętego Marcina. Przez dwa dni, na ulicy Święty Marcin można wziąć udział w koncertach, spektaklach, potańcówkach i odwiedzić liczne stoiska.
Podczas weekendowych obchodów, ulicę Święty Marcin wypełniają stoiska z różnorodnymi przysmakami. Na targu kulinarnym można skosztować serów z całej Europy, kupić greckie oliwki, bloki czekoladowe oraz lokalne miody. Patron ulicy, Święty Marcin jest również patronem winiarzy, dlatego nie brakuje przedstawicieli lokalnych winnic.
Targ Rzemieślniczy przyciąga miłośników rękodzieła. Na stoiskach można znaleźć pachnące świece sojowe, ceramikę, ręcznie malowane notesy, zabawki dla dzieci oraz biżuterię.
Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. Dzieci mogą wziąć udział w animacjach tanecznych, malowaniu twarzy i tworzeniu brokatowych tatuaży. Są również dostępne strefy z klockami Lego, zagadkami do rozwiązania, strefą dziennikarza oraz pokazy magii. Jednym z najciekawszych punktów programu jest „Bąbel Bimba – Kindernalia”, czyli przekształcony na dwa dni tramwaj.
Na ulicy stanęła scena koncertowa, na której przez cały weekend występują lokalni artyści i zespoły.
Zmiany w organizacji ruchu
W związku z wydarzeniem, w centrum miasta wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Ulica Święty Marcin od ul. Kościuszki do ul. Ratajczaka jest zamknięta dla ruchu ogólnego pojazdów od sobotniego poranka do niedzielnego wieczoru. Dodatkowo, na ul. Garncarskiej wprowadzono zakaz ruchu z wyłączeniem dojazdu do posesji, a odcinek ul. Św. Marcin od ul. Ratajczaka do ul. Piekary jest czasowo dwukierunkowy.
Letni Święty Marcin jest realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla miasta Poznania, z budżetu Miasta Poznania. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pokolenie 2020 w ramach Koalicji Św. Marcin. Wydarzenie odbywa się na ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Gwarną a Ratajczaka, w sobotę w godzinach 12-22 oraz w niedzielę od 12 do 18.
Czytaj też: Z Poznania do Pragi 4 razy dziennie. Wiemy, od kiedy