Miasto zaprasza do rozmowy o idei poznańskiej uchwały krajobrazowej i jej założeniach. Podczas otwartego spotkania w Pawilonie. Wydarzenie, które odbędzie się 7 lutego w Pawilonie, kierowane jest do mieszkańców oraz przedsiębiorców.
W ramach spotkania otwierającego kampanię informacyjną dotyczącą poznańskiej uchwały odbędzie się również wystawa, na której zaprezentowana zostanie identyfikacja graficzna uchwały, o której opowiedzą także sami jej twórcy. Będzie to także okazja do dyskusji o tym, jak piękne po zmianach może być miasto.
Wydarzenie pod hasłem „Pół roku poznańskiej uchwały krajobrazowej” odbędzie się w środę, 7 lutego w Pawilonie przy ul. Ewangelickiej 1, w godz. 16-18.
Uchwała krajobrazowa
Uchwała dzieli Poznań na cztery obszary. Pierwszy z nich, staromiejski, obejmuje Stary Rynek i okolice oraz Chwaliszewo i Śródkę. Drugi to obszar centrum i historycznych dzielnic, obejmujący centrum miasta, Łazarz, Jeżyce, Wildę, Grunwald, a także część Starych Winograd, Sołacza, Łęg Dębińskich i osiedla Główna. Do kolejnego – zurbanizowanego – zaliczane są pozostałe osiedla mieszkaniowe oraz założenia usługowe i przemysłowe. Uchwała wyróżnia także obszar przyrodniczy, który wpisuje się w klinowo-pierścieniowy system zieleni.
Dla każdego z tych obszarów wyznaczono różne zasady sytuowania reklam, małej architektury i ogrodzeń. Jednakowy za to jest okres dostosowania nośników i innych elementów do zapisów uchwały – wynosi on 12 miesięcy od dnia wejścia w życie dokumentu.