Wielkopolska

54-latek stracił oszczędności. Oszuści znów się podszyli

Pokrzywdzony 54-latek stracił prawie 40 tys. złotych. Złodziej przedstawił się jako pracownik banku.

Jutrosin powiat rawicki

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, od mieszkańca Jutrosina, o oszustwie na kwotę blisko 40 tys. złotych. 54-latek odebrał telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako pracownik banku. Pokrzywdzony został poinformowany, że jego środki są zagrożone, ponieważ jeden z pracowników banku z siedzibą w Gostyniu współpracuje z grupą przestępczą.

Cała rozmowa trwała niemal 3 godziny. Poszkodowany nie zorientował się, że to oszustwo. Złodziej wydał mu się wiarygodny oraz kompetentny. Chcąc ratować swoje zagrożone środki, 54-latek po namowach oszusta zainstalował jedną z aplikacji.

-Sprawca po tym jak w długiej rozmowie wzbudził zaufanie w umiejętny sposób, wyciągnął od swojej ofiary również dane wrażliwe- poinformowała KPP w Rawiczu.

54-latek jednak zorientował się, że coś jest nie tak i prawdopodobnie został ofiarą oszustwa. Niestety było już za późno. Przelewy, jakich dokonał oszust z konta mieszkańca Jutrosina, były natychmiastowe.

Policja apeluje o czujność podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi osobami. Należy pamiętać, że oszuści potrafią wzbudzić zaufanie. Jedną z kluczowych zasad, o jakich mówią funkcjonariusze, jest to by nie instalować nieznanych aplikacji na swoje urządzenia i nie podawać danych wrażliwych.

Czytaj także: W niedziele handlowe w Poznaniu niektóre autobusy będą kursować inaczej

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl