3,5 miliona złotych na monitoring miejski. Gdzie będą nowe kamery?

Wilda, Dębiec i Świerczewo, a także centrum miasta – to miejsca, w których jeszcze w tym roku mają pojawić się nowe kamery. Na rozbudowę monitoringu w 2024 roku Poznań planuje przeznaczyć ponad 3,5 mln zł

Monitoring Poznań

Kamery monitoringu będą zainstalowane na skrzyżowaniach w centrum miasta, które dotychczas nie były objęte nadzorem. Między innymi będą to krzyżówki ulic Półwiejskiej i Królowej Jadwigi, Solnej i al. Niepodległości, a także na rondzie Obornickim.

Również na Podolanach pojawią się nowe kamery. Nowe punkty to ronda Ciechowicza przy Szkole Podstawowej nr 62, ronda Sroki oraz na terenie zielonym przy ul. Karpińskiej. Współpraca z Radą Osiedla Stare Miasto i Zarządem Zieleni Miejskiej przewiduje także instalację kamer w parkach im. Karola Marcinkowskiego oraz im. Izabeli i Jarogniewa Drwęskich w 2024 roku.

fot. źródło : UMP

Dodatkowo, rozbudowa monitoringu obejmie południową część Poznania, gdzie wytypowano siedem nowych lokalizacji na Wildzie, Zielonym Dębcu i Świerczewie. Nowe kamery pojawią się m.in. w parku Jana Pawła II, na skrzyżowaniach ulic Spychalskiego/Dolina, Błogosławionej Poznańskiej Piątki/Dolna Wilda, ul. Św. Szczepana przy Szkole Podstawowej nr 84, ul. Dolnej Wildy i ul. Samotnej, oraz na skrzyżowaniach ulic Górecka/Jesionowa i Czechosłowackiej/Świerkowej.

Czytaj także: Radiowóz rozbił się na słupie. Policjanci są ranni

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl