17-latek z Lecha na oku hiszpańskiego giganta

Lech ogłosił w środę przedłużenia kontraktów z Dagerstalem, Szymczakiem oraz Douglasem. Póki co, do tej listy nie można dopisać 17-letniego Oskara Tomczyka, z którym Kolejorz także chciałby przedłużyć umowę. Sprawę skomplikowało to, że napastnikiem zainteresował się hiszpański gigant.

Oskar Tomczyk to 17-letni napastnik Kolejorza. Obecnie piłkarz bierze udział w finałach EURO do lat 17. Według statystyk podanych na portalu transfermarkt młodzieniec zagrał w młodzieżowej reprezentacji Polski 12 spotkań i zdobył w nich 12 bramek.

Oskar Tomczyk w hiszpańskim składzie?

Tomczyk do Lecha trafił w styczniu 2021, właśnie wtedy podpisał z drużyną z Poznania 3-letni kontrakt. Umowa z Kolejorzem wygasa więc w styczniu 2024. Poznańska ekipa naciska młodzieńca na przedłużenie kontraktu, aczkolwiek na horyzoncie pojawił się inny klub, który chce 17-latka w swoich szeregach. Klubem tym jest hiszpańska rewelacja obecnego sezonu – Real Sociedad, a przenosiny mogą dojść do skutku już w lipcu- informuje Piotra Koźmińskiego z redakcji sportowej Wirtualnej Polski.

Dodatkowym aspektem, który dodaje realizmu w sprawie tego transferu, jest fakt że Tomczyk zmienił ostatnio swoją agencję menedżerską. Zastąpił on Fabrykę Futbolu na międzynarodowe Universal Twenty Two. W szeregach jego nowej agencji są gwiazdy pokroju Alexandra Isaka, który przechodził z Sociedad do Newcastle za 70 milionów euro.

czytaj także: Lech przedłużył kolejną umowę. Obrońca zostaje

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl