12 klonów, krzewy róż, byliny, trawy ozdobne pojawią się na ul. Słowackiego

U. Słowackiego na swoim fragmencie od ulicy Kraszewskiego do Wawrzyniaka przejdzie metamorfozę. Przebudowane zostaną chodniki, wymieniona nawierzchnia jezdni i przede wszystkim pojawi się sporo nowej zieleni, która zajmie miejsce dotychczasowych miejsc parkingowych.

Co ciekawe, dwa lata temu z inicjatywy rady osiedla powstały prace plastyczne dzieci z pobliskiej szkoły, dotyczące tego jak mogłaby wyglądać ulica. Właśnie te prace projektanci zmienili w plan modernizacji.

-Mieszkańcy korzystający z ulicy Słowackiego zyskają nowe chodniki, wyremontowaną jezdnię i więcej zieleni. Obszar przed budynkiem szkoły podstawowej stanie się wyniesionym placem, który ma spowolnić ruch samochodowy. Wykonawca ułoży go z kostki klinkierowej zdemontowanej z placu Kolegiackiego. Pojawią się na nim kolorowe grafiki i drewniane meble miejskie, zbudowane w ramach organizowanych siłami Stowarzyszenia Architektów Polskich – międzynarodowych warsztatów Mood for Wood – opisują urzędnicy.

Zmieni się również sposób parkowania. Samochody znikną z chodników – parkować będą równolegle po obu stronach jezdni. Pojawi się nowa roślinność: 12 klonów oraz zieleń niska (m.in. kwitnące krzewy róż, byliny, ozdobne trawy i rośliny cebulowe), dla której przeznaczono miejsca zajmowane dotąd przez parkujące auta.

Remont sfinansują m.in. z wpływy ze Strefy Płatnego Parkowania oraz poprawka budżetowa miejskiego radnego Łukasza Mikuły.

Prace zaczną się od wtorku 26 września.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl