Lech Poznań gratuluje Probierzowi i sugeruje jednego z piłkarzy

Lech Poznań oficjalnie pogratulował dziś nowemu selekcjonerowi kadry narodowej. Jednocześnie klub próbował zwrócić uwagę trenera na…jednego ze swoich piłkarzy.

Lech Poznań z kadrowiczem?

-Gratulujemy nowemu selekcjonerowi. I tylko informujemy, że nasza Marchewka już dojrzała i jest gotowa do gry w seniorskiej kadrze – napisał na oficjalnym koncie klub Lecha.

To oczywiście aluzja do Filpa Marchwińskiego, który jest niezwykle skuteczny w Lechu Poznań. Jest też już doświadczonym piłkarzem kadry U-21, której Probierz był dotychczas trenerem i który „Marchewę” doskonale zna.

W reprezentacji Polski U-21 Marchwiński rozegrał już 16 spotkań i zdobył jedną bramkę. W 6 ostatnich meczach Ekstraklasy zdobył 3 bramki (więcej statystyk TUTAJ). Marchwiński jest w znakomitej formie i wybór Probierza jako selekcjonera może mu bardzo pomóc w przejściu do kadry seniorskiej. Tym bardziej, że od nowego szkoleniowca będzie się teraz przede wszystkim wymagać odmłodzenia reprezentacji.

Sam Probierz jeszcze w czasie kadencji Fernando Santosa powiedział w jednym z wywiadów, że obecnym stanem kadry nie ma się co przejmować, bo nadchodzi pokolenie naprawdę dobrych piłkarzy. Nie ma wątpliwości, że miał na myśli swoich zawodników, a wśród nich Marchwińskiego.

Filip Marchwiński show

Marchwiński jest talentem, który rozkwitł zdecydowanie w czasie pracy Johna van den Broma. Wiele mówiło się o tym, że to holenderski szkoleniowiec postawił na młodego pomocnika, a to przyniosło efekty. Marchwiński według Transfermarktu ma 33 procentowy udział przy bramkach Kolejorza, w Lechu gra od początku kariery a jego umowa została przedłużona do 30 czerwca 2025 roku.

Czytaj także: Pierwszy taki program mieszkaniowy w Polsce. Miasto jako pośrednik w wynajmie mieszkania | wPoznaniu.pl

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl