Wulgarny gest motorniczego MPK. Zdaniem pieszego zatrzymał tramwaj na pasach

Motorniczy najpierw miał zablokować przejście dla pieszych, a kiedy jeden z pieszych zwrócił mu uwagę, ten odpowiedział środkowym palcem. MPK wyjaśnia teraz te sytuację.

 

ZABLOKOWAŁ PRZEJŚCIE?

Sytuację opisała dzisiaj jeden z mieszkańców Poznania. Jak przekazał, o godzinie 8:12 w okolicach ulicy Jana Pawła II doszło do nietypowego zdarzenia z udziałem motorniczego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Przy przystanku Kórnicka tramwaj wjechał na przejście dla pieszych i tam się zatrzymał, blokując pieszym możliwość przedostania się przez jezdnię.

WULGARNY GEST

Jedna z mieszkanek miasta, próbująca skorzystać z przejścia, postanowiła zwrócić uwagę motorniczemu, że zatrzymał się w nieodpowiednim miejscu. Ten jednak, odpowiedział wulgarnym gestem. Motorniczy pokazał środkowy palec, co udało się uwiecznić na zdjęciu.

MPK SZUKA WINNEGO

Jak przekazała nam rzeczniczka MPK Poznań Agnieszka Smogulecka, spółka najpierw musi ustalić imię i nazwisko motorniczego oraz czy rzeczywiście był w pracy, w podanym miejscu i zachował się tak, jak opisała to piesza. W przeszłości zdarzało się, że podobne sytuacje były spowodowane konfliktem prywatnym.

Nauczona doświadczeniem w takich przypadkach wiem, że to są różne sprawy, łącznie z rodzinnymi. – powiedziała Agnieszka Smogulecka.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl