Zobacz trening Lecha przed meczem z Austrią Wiedeń. WIDEO

Zawodnicy Lecha Poznań przygotowują się do jutrzejszego meczu fazy grupowej Ligii Konferencji. Kolejorz na własnym stadionie podejmie Austrię Wiedeń, z którą ostatni raz mierzył się czternaście lat temu.

  • Piłkarze Lecha Poznań na ostatnim treningu przed meczem z Austrią Wiedeń. fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Piłkarze Lecha Poznań na ostatnim treningu przed meczem z Austrią Wiedeń. fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Dzisiaj o 11.00 rozpoczął się ostatni trening piłkarzy Lecha Poznań przed jutrzejszym spotkaniem. Gracze ćwiczyli pod okiem szkoleniowca Johna van der Broma. Na godzinę 13.30 zaplanowana jest konferencja prasowa przed meczem, na której szkoleniowiec Lecha Poznań opowie, jak przygotował drużynę do ważnego spotkania.

Mecz z Austrią Wiedeń budzi wiele emocji wśród poznańskich kibiców, którzy pamiętają pojedynek tych dwóch drużyn sprzed 14 lat. W 2008 roku Kolejorz po ciężkim boju pokonał wiedeńczyków w dwumeczu. Wówczas drużyna z Wiednia była zdecydowanym faworytem spotkania, jednak po ponad dekadzie sytuacja uległa zmianie i teraz to Lech Poznań zdaje się silniejszym klubem. Wskazuje na to chociażby wartość zespołów. Klub z Austrii wyceniany jest obecnie na kwotę 19 milionów euro, poznańska drużyna na niemal 35.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl