Zobacz targi turystyki na MTP w Poznaniu

W Poznaniu trwają targi Tour Salon 2022. To okazja, by zapoznać się z ofertami ośrodków wypoczynkowych, hoteli, resortów, biur podróży czy poznańskiego lotniska. Goście Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywa się wydarzenie, mogą znaleźć nowe kierunki przyszłych podróży oraz wysłuchać prelekcji i występów.

Targi Tour Salon 2022 w Poznaniu. fot. F. P. Bryska / wpoznaniu.pl

TURYSTYKA PO PANDEMII

Branża turystyczna odbudowuje się po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Na targach w Poznaniu prezentowana jest szeroka oferta ośrodków z całego kraju. Jak przekazują nam wystawcy, Polacy korzystają z obiektów turystycznych niemal równie chętnie jak przed pandemią, jednak są pewne zmiany.

Po pandemii wszystko wróciło już do normy. Ludzie przyjeżdżają tak jak przedtem i tylko jedyna różnica jest taka, że czują gdzieś tam tą minimalną obawę i rezerwują pobyty na ostatnią chwilę a nie jak wcześniej z wyprzedzeniem. Ale to zupełnie niepotrzebne obawy. – przekazuje Karolina Rówińska z ośrodka OSW Barbarka, który należy do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

POLSKIA TURYSTYKA FUNKCJONUJE PRZEZ CAŁY ROK

Na polskim wybrzeżu można spotkać się z bogatą ofertą ośrodków, które oferują wypoczynek przez cały rok. Kurort, którym kieruje pani Karolina jest jednym z nich. Latem na wczasy przyjeżdżają głównie rodziny z dziećmi, ale przez resztę miesięcy hotelarze też nie narzekają na brak klientów.

Jeżeli chodzi o jesień, to szczególnie często pojawiają się seniorzy, bo to już typowo są pobyty takie lecznicze, dla zdrowia. Mamy w ofercie różne inne zabiegi, masaże, naświetlenia korzystne dla zdrowia, no i przede wszystkim nadmorski klimat, który jak najbardziej służy zdrowiu. – dodaje Karolina Rówińska.

DOKĄD PODRÓŻUJĄ POLACY?

Morze to niejedyny kierunek jaki wybierają Polacy. Na Tour Salon nie zabrakło również ofert ośrodków, które mieszczą się w górach, nad jeziorami czy w centrach miast. Wystawcy przedstawiali ofertę pobytów w hotelach w takich miejscowościach jak Poznań, Gdańsk, Wrocław, Warszawa czy Kraków.

Do tego ostatniego miasta już tej jesieni będzie można polecieć samolotem ze stolicy Wielkopolski. Połączenie między dwiema byłymi stolicami Polski, uruchomiła linia lotnicza Ryanair we współpracy z poznańskim portem lotniczym Ławica. Pierwsi pasażerowie polecą do Krakowa już w niedzielę 30 października.

Targi Tour Salon 2022 potrwają jeszcze do niedzieli. Bilety wstępu można kupić tutaj. Równocześnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się również Caravans Salon oraz Yacht Salon.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl