Bezpłatne porządkowanie nagrobków

Poznańscy seniorzy i seniorki mogą skorzystać z bezpłatnego porządkowania nagrobków bliskich osób. Usługa obejmuje miejskie cmentarze na Miłostowie i na Junikowie.

 

BEZPŁATNE SPRZĄTANIE NAGROBKÓW

Darmowa usługa jest częścią pakietu Poznań Viva Senior. Mogą z niej skorzystać osoby, które ukończyły 80 rok życia i samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub mieszkają razem z osobą z niepełnosprawnością, długotrwale chorą bądź niesamodzielną.

Aby skorzystać z bezpłatnego sprzątania nagrobków, wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Zgłaszający musi podać dane osobowe seniora (imię, nazwisko, wiek, PESEL, numer telefonu) i dokładne miejsce położenia grobu oraz dane osoby w nim pochowanej. Powinien też dokładnie opisać, jaki zakres usługi go interesuje.

CO W PAKIECIE?

Osoba sprzątająca może umyć tablicę i płytę nagrobka, a także krzyż oraz wyszorować je szczotką. Może zdjąć z grobu stare kwiaty i wypalone znicze i zostawić je przed nagrobkiem lub wynieść je na śmietnik, jeśli tego zażyczy sobie senior. Możliwe jest też wypielenie chwastów wokół grobu (w promieniu 15 cm), zebranie liści i zagrabienie piachu. Jeśli temperatury spadną poniżej zera, groby nie będą myte, dostępne będzie natomiast odśnieżanie płyty nagrobka i krzyża. Ważne: sprzątanie dotyczy jednego nagrobka, a  usługa nie obejmuje usuwania trudno zmywalnych zabrudzeń i przebarwień kamienia

Porządkowanie nagrobków wykonywane jest przez cały rok, 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00, a czas oczekiwania jest uzależniony od aktualnej liczby zgłoszeń.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl