Zobacz, latające psy na Cytadeli. Rozpoczęły się międzynarodowe mistrzostwa

Mistrzostwa Świata w psim frisbee po raz pierwszy w historii odbywają się poza Ameryką. Prestiżowe zawody, które przez cały weekend będą odbywać się na Cytadeli otworzył Jacek Jaśkowiak.

Psy razem ze swoimi właścicielami powalczą o tytuł World Champion dogfrisbee. To dyscyplina, która polega na współpracy opiekuna i jego pupila. Człowiek wyrzuca w powietrze dysk, a zadaniem psa jest wyskoczyć w powietrze i złapać go zębami. Powietrzne ewolucje przyciągają wielu widzów ze względu na swoją widowiskowość.

fot. Ł. Gdak/wpoznaniu.pl

Zawody otworzył prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Samorządowiec powitał uczestników zawodów, życzył pięknej pogody i zaprosił do zwiedzania miasta. Miłośnicy psów mogą podziwiać akrobacje dzisiaj, jutro i w niedzielę codziennie od 10.00 do 18.00. Zawody odbywają się na polanie przed Dzwonem Pokoju. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach, dystansowej i freestyle. Zawody są częścią poznańskiej Kejterówki, czyli wydarzenia dedykowanego właścicielom i miłośnikom psów. Więcej o pikniku można przeczytać tutaj. Transmisję z zawodów można śledzić również online.

fot. Ł. Gdak/wpoznaniu.pl

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl