Latające psy na zawodach, jakich w Europie jeszcze nie było. To wszystko już w ten weekend na Cytadeli

17 i 18 września polana przed Dzwonem Wolności na poznańskiej Cytadeli zamieni się w raj dla psów, ich właścicieli i miłośników. Poznań po raz kolejny organizuje Kejterówkę, na której oprócz tradycyjnych elementów nie zabraknie nowości.

Tegoroczna edycja wydarzenia ma przede wszystkim zwracać uwagę mieszkańców na odpowiedzialną adopcję psów oraz ich chipowanie. W tym celu oprócz widowiskowych pokazów i atrakcji organizatorzy przygotowali prelekcje i stoiska, które pomogą informować miłośników psów o tym jak powinni podchodzić do swoich pupili.

Kejtrówka zawsze łączyła dobrą zabawę z edukacją. Będzie można skorzystać z porad psich behawiorystów, porozmawiać z lekarzem weterynarii czy specjalistą kynoterapii. – zapewnia Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta Poznania.

Dla najmłodszych poznaniaków organizatorzy przygotowali między innymi spotkanie z Wojciechem Cesarzem współautorem wielokrotnie nagradzanej książki „Pamiętnik grzecznego psa”, oraz przedstawienia „Karmelek” i „Jak rozmawiać trzeba z psem”. Niespodzianką będzie fotobudka, gdzie zdjęcie zrobimy sobie nie tylko ze znajomymi ale również ze swoimi psami.

Co roku dużą popularnością cieszą się pokazy “latających psów”, które w tym roku zostaną połączone z walką o tytuł World Champion dogfrisbee. Miano przyznawane jest w prestiżowym międzynarodowym konkursie, który po raz pierwszy poza Ameryką – odbędzie w Europie.

Jest to bezprecedensowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii zawody tej rangi odbędą się poza Stanami Zjednoczonymi. Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. – wyjaśnia Dariusz Radomski, organizator zawodów.

Dogfrisbee polega na współpracy czworonoga i jego właściciela. Człowiek wyrzuca w powietrze dysk a zadaniem psa jest złapanie go wyskakując w powietrze. W trakcie zawodów odbędą się dwie rywalizacje w kategorii dystansowej i freestyle.

Tegoroczna Kejterówka rozpocznie się o godzinie 10.00 w sobotę 17 września i potrwa do godziny 18.00. W niedzielę wydarzenie odbędzie się w identycznej porze. Zawody dogfrisbee rozpoczną się już w piątek o 08.00.

Więcej informacji na temat Kejterówki można znaleźć na stronie organizatora na Facebooku.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl