Co dziś w Poznaniu?

Dziś sporo muzyki, spektakli a nawet wydarzeń dla miłośników psów. Sprawdźmy, co dziś przed nami.

 

Piątek 16.09

Koncert Joanna Dudkowska BAND feat. Chuc Frazier

Koncert charytatywny zespołu odbędzie się w centrum parku Sołackiego – w restauracji Port Sołacz. Podczas wydarzenia zbierane będą fundusze na wsparcie rozbudowy Oddziału Opiekuńczo Leczniczego przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu oraz utworzenie tam oddziału dla pacjentów oddychających za pomocą respiratora.

Park Sołacki, ul. Litewska 22

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie.

Zakonnica w przebraniu

W piątek w Teatrze Muzycznym po raz kolejny poznaniacy będą mieli możliwość obejrzenia spektaklu „Zakonnica w przebraniu”. Musical powstał na podstawie filmu z 1992 r. o takim samym tytule. Komedia opowiada o piosenkarce Deloris Van Cartier, która zostaje przypadkowym świadkiem morderstwa jej kochanka. W ramach policyjnej pomocy trafia do klasztoru, gdzie zostaje dyrygentem chóru. Widzowie będą mogli porównać, czym różni się wersja filmowa od musicalowej.

Teatr Muzyczny w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1e

Godz: 19:00 (piątek), 15:00, 19:00 (sobota)

Bilety: od 43 zł

Więcej informacji na stronie. 

Pan Tadeusz. Ostatni Zjazd 

Wojna nigdy nie jest daleko, a strachu nie da się zabić. Natomiast Adam Mickiewicz spóźnił się i powstanie upadło, zanim się pojawił. Wraz z innymi polskimi emigrantami, trawiony wyrzutami sumienia, tęsknotą, ideą odzyskania ojczyzny postanowił działać – napisać poemat. Soplicowo to miejsce idylliczne, niemal doskonałe, z niedoskonałymi ludźmi. Przestrzeń dzieciństwa Mickiewicza, gdzie spory rozwiązuje się przy stole, a największe morderstwa odpuszcza w imię braterstwa. W spektaklu twórcy w tragikomiczny sposób odnosząc się do twórczości Adama, kąsają dzisiejszą rzeczywistość.

Teatr Animacji w Poznaniu, ul Św. Marcin 80/82

Godz. 19:00

Bilety: od 42 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

USDDN World Finals 2022

Na mistrzostwach dogfrisbee zaprezentują się psy z całego świata, a podczas swojego występu pokażą swoje niebywałe umiejętności. Ta dyscyplina sportowa polega na aportowaniu przez psa latającego dysku oraz wykonywaniu przez czworonoga różnych powietrznych ewolucji. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się poza obszarem Stanów Zjednoczonych. Kejtry i ich właściciele z 16 krajów  będą rywalizować w dwóch konkurencjach: dystansowej i freestyle. Zawody rozpoczną się w piątek i potrwają aż do niedzieli.

Park Cytadela, Polana pod Dzwonem Pokoju

Godz. 8:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

85. Kinga Wrona – wystawa fotografii 

85 dni trwała erupcja wulkanu Cumbre Vieja na hiszpańskiej wyspie La Palma. Ekspozycja w Galerii Centrala jest pierwszą indywidualną wystawą tegorocznej laureatki III nagrody Grand Press Photo Award (climate, responsibility). Fotografie Kingi Wrony w subtelny i subiektywny sposób ukazują jedną z najbardziej dotkliwych katastrof naturalnych w Hiszpanii, podejmując tym samym dyskusję o trudnej relacji człowieka z siłami przyrody.

Galeria Centrala, pl. Cyryla Ratajskiego 6a

Godz. 19:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Julian Boss-Gosławski. Cały ten złom.

Julian Boss-Gosławski był wybitnym polskim rzeźbiarzem oraz autorem form monumentalnych, specjalizującym się w metaloplastyce. Wystawa prac artysty zorganizowana przez Fundację /11 Art Space oraz Galerię Piekary zawiera rzeźby takie jak: „Hiroszima” „Pancernik powiatowy” oraz inne prace z cyklu „Epidemia”.

Galeria Piekary, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 10:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Zrozumieć plan daltoński

Spotkanie z autorem książki „Zrozumieć plan daltoński” to możliwość rozmowy na temat założeń planu oraz jego realizacji w przedszkolach, jak i w domu. Plan daltoński opiera się na czterech filarach zaproponowanych przez Helen Parkhurst: współpracy, samodzielności, odpowiedzialności i refleksji. Wiele osób uważa go za źródło inspiracji oraz gotowych narzędzi do pracy z dziećmi.

Autorska szkoła podstawowa NAVIGO, ul. Robocza 4a

Godz. 17:00

Wstęp wolny po zapisaniu na stronie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Siena Root 

Zespół, został założony w latach 90., chociaż muzycznymi korzeniami sięga zdecydowanie głębiej, do lat 60. i 70. W swoich kompozycjach muzycy używają oryginalnych organów Hammonda, hipnotyzujących rytmów, ciężkich riffów, pięknych solówek i emocjonalnych wokali, a ich płyty nagrywane są w sposób analogowy, na taśmach, bez ingerencji komputera. To świadomie tworzona muzyka, z pasją i doświadczeniem. Brzmienie, jak sami twierdzą, to hołd i przekazywanie rockowego dziedzictwa. Supportem będzie szwajcarska formacja Carson.

Klub u Bazyla, ul. Norwida 18a

Godz. 19:00

Bilety: od 69 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl