Zobacz, jak zawodnicy Warty Poznań wracają do treningów. Zdjęcia

Po rundzie jesiennej Warta Poznań może być naprawdę zadowolona ze swoich wyników. Teraz jednak czas na przygotowania do kolejnego etapu sezonu. 2 stycznia piłkarze wrócili do treningów, a w niedzielę lecą do Turcji na obóz przygotowawczy.

DOBRA RUNDA

Zawodnicy Zielonych rundę jesienną zakończyli 11 listopada remisem 1:1 ze Stalą Mielec. Trenowali jednak jeszcze do 26 listopada. Mundialową przerwę rozpoczęli, mając na koncie 25 punktów i zajmując 9. pozycję w tabeli z pewną przewagą 9 punktów nad strefą spadkową i tylko 4 punktami straty do miejsca premiowanego europejskimi pucharami.

WRACAJĄ DO PRACY

Warta Poznań wznowiła treningi już 2 stycznia. Dzisiaj odbyły się pierwsze w tej rundzie zajęcia otwarte dla mediów. Do zespołu wrócili także Adam Zrelak i Niilo Maenpaa. Trener Szulczek miał więc do dyspozycji 23 zawodników z pola i dodatkowo 4 bramkarzy. Na murawie pojawił się również Jakub Kiełb, który wraca po kontuzji kolana. Wciąż nieobecny jest jednak Bartosz Kiełbia, który po urazie trenuje indywidualnie.

WYLECĄ DO TURCJI

W czasie zimowej przerwy Warciarze rozegrali 2 sparingi: z rezerwami Lecha Poznań, który zakończył się wynikiem 1:1 oraz trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska, który Zieloni wygrali 4:2. W niedzielę zawodnicy wylecą na obóz przygotowawczy do tureckiego Side. Tam rozegrają kolejne dwa mecze kontrolne z Sabach Baku oraz Dukagjini Klina.