Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zobacz, jak roboty na Targach Drema budują meble dla dzieci z Ukrainy

W Poznaniu wystartowały targi DREMA, to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Po raz kolejny organizatorzy postanowili się włączyć w pomoc potrzebującym w tym roku przygotowane na targach meble trafią do Ukrainy.

Fabryka Mebli na żywo na targach Drema w Poznaniu fot. F. P. Bryska / wpoznaniu.pl

Fabryka mebli na żywo to od kilku edycji stały element międzynarodowych targów przemysłu drzewnego, które odbywają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Co roku przygotowane w ten sposób wyposażenie trafiają w inne miejsce.

Fabryka Mebli na Żywo: Derma Dzieciom to poligon umiejętności praktycznych dla studentów, ale przede wszystkim szlachetny cel. – mówi doktor Krzysztof Wiaderek, koordynator projektu Derma Dzieciom.

Pierwsze meble powstały już dzisiaj, ale studenci Uniwersytetu Przyrodniczego będą kontynuować pracę przez kolejne trzy dni. Kursanci z poznańskiej uczelni przygotowują elementy trzech rodzajów wyposażenia: łóżka z materacem, szafy oraz półki ściennej. Wszystkie przygotowane meble trafią Lwowskiego Centrum Rehabilitacji i Edukacji Dream.

Oprócz tego na gości Dremy czekają pokazy najnowocześniejszych maszyn i narzędzi do obróbki drewna. Organizatorzy przewidzieli również konkursy między innymi mistrzostwa Polski we wbijaniu gwoździ czy pokaz rzeźbienia w drewnie. Targi potrwają do piątku.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl