Jest zawiadomienie na Macierewicza za fałszowanie dowodów. Złożył je poseł z Poznania

Adam Szłapka, wybrany głosami poznaniaków poseł Koalicji Obywatelskiej złożył zawiadomienie do prokuratury po ujawnieniu przez TVN24, że Antoni Macierewicz miał sfałszować raport na temat katastrofy lotniczej w Smoleńsku, nazywanej przez ekipę Macierewicza – zamachem.

 

TVN24 ujawnił, że Macierewicz pomijał ekspertyzy amerykańskich naukowców, którzy jednoznacznie dowodzili, że katastrofa lotnicza w Smoleńsku nie była zamachem. Macierewicz miał wybierać sobie tylko te fragmenty, które pasowały do jego teorii spiskowej, wszystko co nie pasowało miało zostać przemilczane. Teraz poseł z Poznania złożył zawiadomienie do Prokuratora Generalnego w związku z ujawnieniem procederu Macierewicza.

Publikujemy zawiadomienie posła Szłapki w całości.

 

Prokurator Generalny

Zbigniew Ziobro

ul. Postępu 3

02-676 Warszawa

 

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa

 

W imieniu własnym, na podstawie art. 304 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1987 z późn. zm) (zwany dalej k.p.k) składam zawiadomienie na możliwość popełnienia przestępstwa:

 

1.      podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza, w związku z przekroczeniem uprawnień, działając na szkodę interesu publicznego, co wyczerpuje znamiona art. 231 §1. k.k. w związku z art. 44 §3 ustawa z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych.

 

2.      podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza, w związku z utrudnianiem lub udaremnianiem postepowania karnego, zacierając dowody, co wyczerpuje znamiona art. 239 §1. k.k.

 

3.      podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza,  w związku z niszczeniem, lub zmianą zapisu istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się informacją, co wyczerpuje znamiona art. 268 §1. k.k.

 

4.      podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza, w związku z użyciem za autentyczny, podrabianiem lub przerabianiem dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używania, co wyczerpuje znamiona art. 270 §1. k.k.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl