Znęcał się nad swoją babcią. Gdy przyjechała policja – zaatakował

Sąd Rejonowy w Kościanie podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla mieszkańca gminy Śmigiel. Mężczyzna znęcał się nad swoją babcią, uderzył policjanta podczas interwencji, jest także podejrzany o kradzież.

Gdy w piątek dzielnicowy przeprowadzał kontrolę w rodzinie, która objęta jest procedurą Niebieskiej Karty, na miejscu zastał 36-latka pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przejawiał agresję wobec swojej 81-letniej babci.

Do sądu trafił wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Ma spędzić w areszcie trzy miesiące. Przedstawiono mu trzy zarzuty – znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją babcią, kradzieży pieniędzy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Policja w Kościanie podała, że gnębiciel babci przyznał się do winy.

Funkcjonariusze podkreślają, że w takich okolicznościach jak wyżej opisane, ofiary muszą zgłaszać się na komendę. Jest to nieodzowne, ponieważ tego rodzaju przestępstwo nie jest ścigane z urzędu. Ofiary zatem powinny pokonać strach, by osoby znęcające się nad nimi miały poczucie, że nie są bezkarne.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl