Znana polityk przyjedzie do Poznania. Premierem została w wieku 34 lat

Sanna Marin, charakteryzująca się młodzieńczym wigorem i doświadczeniem w polityce, zaskarbiła sobie uznanie jako była premier Finlandii w latach 2019-2023. Teraz, jako mówczyni przyjedzie do Poznania w maju, by wziąć udział w konferencji Impact ‘24.

Sanna Marin, urodzona w 1985 roku, zdobyła stanowisko premiera Finlandii w wieku zaledwie 34 lat. Jej dynamiczne kierowanie krajem podczas pandemii i konfliktu w Ukrainie uczyniło ją jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków młodego pokolenia. Charakteryzująca się determinacją i skutecznością, Marin zyskała reputację silnej i nieustraszonej liderki.

Sanna Marin w Polsce

Była premier Finlandii zadeklarowała swoją obecność na Konferencji Impact w Poznaniu, planowanej na 15-16 maja 2024 roku. Marin słynie z zaangażowania społeczneego. Zamierza podzielić się swoją wizją i doświadczeniem na forum jednej z najważniejszych konferencji biznesowo-technologicznych w Polsce i regionie Europy.

Zapowiedź przemówienia Marin sugeruje, że skupi się ona na tym, że idea zaangażowania w procesy społeczne i wprowadzanie zmian to zarówno prawa obywatelskie, jak i czyny wymagające poświęcenia. Jej słowa prawdopodobnie obejmą tematykę państwa opiekuńczego i podstawowy zasadach życia zawodowego.

Konferencja Impact to znane ze swojego prestiżu, jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowo-technologicznych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W poprzednich latach gościła takie postaci jak Natalie Portman, Nassim Nicholas Taleb, Mark Brzeziński czy Mateusz Morawiecki. Obecność Sanny Marin tylko potwierdza międzynarodowy charakter tego wydarzenia.

Czytaj też: Uchronili zabytek przed dewastacją. Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich odsłonięty [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl