Koncerty w Poznaniu w 2024 roku. 7 największych gwiazd muzyki

Siedmiu artystów z różnych gatunków muzycznych zagości na poznańskich scenach. Oto zestawienie najbardziej oczekiwanych koncertów w Poznaniu w nadchodzącym roku. Z obecnie ogłoszonych.

Legendarny zespół Kult wyruszy w muzyczne tournée, prezentując swoje największe przeboje w wersji akustycznej. Trasa rozpocznie się 2 marca w Poznaniu, obejmując łącznie 16 koncertów w 13 polskich miastach. W Poznaniu będzie to wyjątkowa okazja, aby doświadczyć zupełnie nowego wymiaru klasycznych utworów z repertuaru Kultu.

W marcu zagra też Mrozu, znany z energetycznych występów. Wyruszy na swoją pierwszą halową trasę koncertową. „Wszystko było po coś” wiosną zawita do pięciu polskich miast, w tym Poznania (24 marca).

Od 2 do 21 kwietnia, Vito Bambino zorganizuje wiosenną trasę koncertową pt.”Luv tu da Max!”. Z Poznaniem na liście miast zaprezentuje koncerty, podczas których będzie można usłyszeć utwory z albumów „Pracownia” i „Poczekalnia”.

Z kolei Ralph Kaminski oraz My Best Band In The World zaserwują koncerty specjalne pt. „To bal jest nad bale”. Wystąpi w pięciu miastach, w tym w Poznaniu.

Początek maja przyniesie koncert amerykańskiego trębacza smoothjazzowego, Chrisa Bottiego. Po występach w Katowicach, Warszawie i Krakowie, artysta zagości 10 maja w poznańskiej Sali Ziemi.

Sanah, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzycznej, zaprezentuje dwie odsłony swojej twórczości. Trasa „BAJKOWA sanah: Poezyje i nie tylko” obejmie Polskę, a w Poznaniu artystka wystąpi w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki. Natomiast „BAJKOWA sanah: Dansing” przyniesie halowe koncerty w Polsce.

Rok 2024 to czas też spektakularnych występów Dawida Podsiadło. Artysta wystąpi na ENEA Stadionie w Poznaniu 15 i 16 czerwca, obiecując stadionowe doznania w 360 stopniach.

Czytaj też: Legendarny klub Blue Note wrócił. Ambitne plany koncertowe

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl