Znamy trasę tegorocznego Marszu Równości

Trasa tegorocznego Marszu Równości przebiega przez główne ulice Poznania. Po raz pierwszy uczestnicy marszu przejdą przez Rondo Kaponiera. Po raz pierwszy także patronem honorowym wydarzenia, został prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. 

– W tym roku Marsz wyruszy z zupełnie nowego miejsca. Rozpoczniemy piknikiem na terenie KontenerART przy brzegu Warty. Stamtąd wyruszymy do samego centrum Poznania, przechodząc m.in. przez Rondo Kaponiera, most Dworcowy i Stary Rynek. Spodziewamy się słonecznej pogody i rekordowej frekwencji. Poznań będzie bardziej tęczowy, niż kiedykolwiek wcześniej – mówi Arek Kluk z Grupy Stonewall.

Poza Marszem Równości w programie Poznań Pride Week 2018 znalazło się wiele innych wydarzeń. Na ul. Zamkowej po raz kolejny odbędzie się tęczowa impreza w klimacie londyńskiej dzielnicy Soho. Swoją premierę będzie miał przygotowany przez Laboratorium Ma(g)daleny Anny spektakl o wykluczeniu kobiet, a w poznańskich kinach studyjnych będzie można obejrzeć najlepsze filmy o tematyce LGBT+, m.in. nagrodzone Oscarem “Tamte dni, tamte noce”. Na zaproszenie Grupy Stonewall do Poznania przyjadą organizatorzy Pride’u w Kijowie, którzy opowiedzą o sytuacji osób LGBT+ na Ukrainie. Zostanie również zorganizowany wyjątkowy wieczór Queer Night z występami najlepszych polskich artystów queerowych.

Jak przekonują przedstawiciele Grupy Stonewall, to będzie największy Marsz Równości w historii Poznania. Marsz odbędzie się 11 sierpnia. Promuje go spot z polonezem w koszulkach z tęczowym godłem.

Poznań Pride Week 2018 potrwa od 4 do 11 sierpnia.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl