Droższy o ponad 50 milionów złotych

51 milionów złotych, o tyle będzie trzeba więcej wydać pieniędzy na budowę szpitala dziecięcego w Poznaniu. Decyzję o przeznaczeniu większę ilości pieniędzy podjęli dziś radni wojewódzcy koalicji PO-PSL. Opozycja, radni PiS chcieli unieważnienia przetargu i rozpisania nowego.

Szpital ma kosztować 375 mln zł, z czego 237 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej, ponad 101 mln zł stanowią pieniądze rządowe z tzw. kontraktu wojewódzkiego, a 36,6 mln zł to środki własne samorządu z zaciągniętego kredytu.

Niestety po otwarciu ofert przetargowych okazało się, że dwie które, wpłynęły na konkurs są droższe o ok. 50 mln zł od kosztorysu. Dziś radni koalicji PO-PSL podjęli więc decyzję, że z budżetu województwa zostanie przeznaczone dodatkowe 51 milionów złotych aby przetarg rozstrzygnąć i aby budowa mogła ruszyć.

hotel dla psów w Poznaniu

Radni PiS twierdzili, że skoro wpłynęły droższe oferty to przetarg należy unieważnić. Głosy PiS i SLD nie miały jednak znaczenia i projekt został przegłosowany.

Nowy szpital dziecięcy ma mieć dziewięć oddziałów z 354 łóżkami. W większości będą to pokoje jednoosobowe z łazienkami. Łącznie to 2 tys. pomieszczeń, siedem pięter i parking dla 425 aut. Szpital ma być oddany do użytku na początku 2021 roku.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl