Znamy trasę tegorocznego Biegu Niepodległości

To będzie chyba najszybsza atestowana trasa Biegu Niepodległości w Polsce. Jest tylko jeden zakręt i brak podbiegów. 11 listopada po raz kolejny odbędzie się w Poznaniu Bieg Niepodległości RunPoland. Na starcie można się spodziewać kilku tysięcy zawodników.

Do Biegu Niepodległości RunPoland w Poznaniu pozostał miesiąc. I prawie jak co roku, to sportowe wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

– Już teraz zapisanych jest więcej uczestników niż finiszerów edycji 2022 co zwiastuje, że ponownie limit uczestników zostanie osiągnięty przed czasem. Pozostało niewiele ponad 1000 ostatnich miejsc – informuje Artur Kujawiński – dyrektor biegu.

Jak wygląda trasa

Start biegu jest na ulicy Grunwaldzkiej u zbiegu z ulicą Śniadeckich. Później uczestnicy pobiegną ul. Grunwaldzką 5 kilometrów do ulicy Cmentarnej, gdzie po nawrocie wrócą drugie 5 kilometrów do miejsca startu a zarazem mety.

– W Poznaniu przygotowaliśmy trasę idealną zarówno dla debiutantów jak i dla zawodników oraz ambitnych amatorów marzących o wyśrubowaniu życiówek na koniec sezonu biegowego. W tym roku 5000 gardeł na starcie uroczyście odśpiewa nasz hymn Polski. To zawsze sprawia, że ciarki przechodzą po całym ciele uczestników i zgromadzonych kibiców – dodaje Kujawiński.

Biuro zawodów znajdować się będzie na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w hali numer 6. Tam też uczestnicy będą mogli skorzystać z depozytów. Pakiety można odbierać 10 listopada od godziny 15:00 do 20:00 oraz w dniu biegu 11 listopada od godziny 7:00 do 10:00 również w hali numer 6.

czytaj także: Poznań z największym centrum jeździectwa w Polsce? „Skorzystają na tym mieszkańcy”

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl