Tylko u nas

Znamy termin budowy pętli przy ul. Opolskiej na Dębcu

O planowanej przy ulicy Opolskiej inwestycji mówił, podczas spotkania z mieszkańcami Dębca, Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania, dwa tygodnie temu zapowiedział modernizację pętli. Dzisiaj znamy już planowane terminy prac.

 

MIASTO SZYKUJE SIĘ DO MODERNIZACJI PĘTLI NA DĘBCU

Węzeł przesiadkowy na Dębcu nie należy do najlepiej skomunikowanych w Poznaniu. Składa się on ze stacji kolejowej i pętli tramwajowej oddalonych od siebie o niemal pół kilometra, a także dwóch pętli autobusowych, jednej przy ulicy 28 czerwca 1956 roku i drugiej przy ulicy Opolskiej. Sytuację utrudniają również przejazdy kolejowe, które z powodu braku kładki, blokują przejście nawet na kilkanaście minut w ciągu dnia.

Miasto nie ma pieniędzy by przeprowadzić gruntowną modernizację całego terenu. Poszczególne obiekty remontowane są po kolei. Ostatnim, który wymaga prac jest pętla autobusowa przy ulicy Opolskiej. 14 września podczas spotkania z mieszkańcami, prezydent Jacek Jaśkowiak zapowiedział, że to miejsce zostanie przebudowane.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ NOWA PĘTLA?

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Transportu Miejskiego, żeby dowiedzieć się jak przebiegają przygotowania d0 modernizacji. Okazuje się, że chociaż prace nad przebudową pętli trwają, to na efekt przyjdzie mieszkańcom jeszcze długo poczekać. Obecnie urzędnicy kompletują dokumentację, potem powstanie projekt. Ten etap prac może potrwać nawet do końca przyszłego roku.

Modernizacja ma obejmować wymianę nawierzchni i chodników i platform przystankowych. Pętla będzie dostosowana również do osób z niepełnosprawnością.

Pojawi się też totem z informacją pasażerską. Ponadto, uwzględniony zostanie również punkt socjalny dla kierowców. Przewidywany termin realizacji inwestycji planowany jest na rok 2024, lecz uzależniony jest od możliwości finansowych Miasta Poznania. – przekazuje rzecznik ZTM, Bartosz Trzebiatowski

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl