Znamy kryteria rekrutacji do przedszkoli w Poznaniu. Sprawdź, za co zdobędziesz punkty

To, czy rodzice pracują i odprowadzają podatki w Poznaniu, do jakiego przedszkola chodzi rodzeństwo oraz czy dziecko było szczepione. Za wszystkie te kryteria będzie można otrzymać punkty, które zdecydują o rekrutacji do przedszkoli w Poznaniu.

NAJWAŻNIEJSZE KRYTERIUM

Radni Komisji Oświaty i Wychowania debatowali wczoraj nad projektem uchwały, która określa kryteria rekrutacji do poznańskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Jak się okazało, najważniejszym i najwyżej punktowanym kryterium jest to, czy rodzice dziecka pracują zawodowo oraz, czy podatki odprowadzają w Poznaniu.

ILE PUNKTÓW?

Początkowo miało przysługiwać za to 10 punktów. Radni zdecydowali jednak, że dziecko otrzyma 16 punktów, jeśli oboje rodzice rozliczają PIT w Poznaniu, a 8, jeśli robi to tylko jeden z nich. Rodzic samotnie wychowujący dziecko również będzie mógł uzyskać 16 punktów. W dalszej kolejności będzie brane pod uwagę, czy rodzeństwo dziecka chodzi do tego samego przedszkola, za co można dostać 9 punktów.

LEPIEJ Z KARTĄ OK POZNAŃ?

Kolejne 5 oczek dziecko dostanie, jeśli przeszło szczepienia ochronne. Początkowo w projekcie uchwały znajdował się zapis, dzięki któremu dodatkowe punkty otrzymywali użytkownicy programu OK Poznań. Radni zdecydowali jednak, że karta będzie tylko jednym z dokumentów uprawniających do uzyskania preferencji w rekrutacji. Zastępować będzie zeznanie podatkowe.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl