Zmiany na Placu Wolności. Ruszyły prace. Zobacz nowy układ

Dziś zaczęły się prace na południowej nitce placu Wolności. Przebudowany zostanie cały odcinek, którym biegnie torowisko tramwajowe, tzn. od Al. Marcinkowskiego do ul. 27 Grudnia.

ZMIANY NA PL. WOLNOŚCI

Dziś wykonawca przejął plac budowy i montuje ogrodzenie budowlane. W pierwszej kolejności wygrodzi torowisko tramwajowe. W kolejnych etapach wygradzane będą także chodniki – podczas prac dostępne będą ciągi piesze, trasy będą się jednak zmieniać w zależności od postępów budowy – informują urzędnicy.

Najpierw wykonawcy zajmą się pracami rozbiórkowymi i zdemontują stare torowisko, a następnie zacznie się przebudowa sieci uzbrojenia podziemnego.

NOWE TOROWISKO

Po zakończeniu prac powstanie nowe torowisko, przesunięte na północ w stosunku do obecnego – podobnie jak w ul. 27 Grudnia. W miejscu, gdzie obecnie przebiega torowisko ma powstać droga rowerowa o szerokości 2,5 m oraz, jak zapewniają urzędnicy, jeden z dwóch szpalerów drzew.

Zmienić ma się też lokalizacja przystanku, który teraz jest na wysokości Arkadii. Zostanie on przesunięty na ul. 27 Grudnia, mniej więcej na wysokość Teatru Polskiego.

Na przystanku w nowej lokalizacji będzie mógł w przyszłości zatrzymywać się tramwaj jadący nową trasą w ul. Ratajczaka – czytamy w komunikacie dotyczącym przebudowy.

Skrzyżowanie ulic 27 Grudnia, Ratajczaka, 3 Maja i pl. Wolności zostanie tak przebudowane, by tramwaj mógł skręcić w lewo z ul. Ratajczaka w stronę Okrąglaka.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl