Na placu Kolegiackim stanie sztrykowana choinka. Będzie niezwykła

Na poznaniaków już wkrótce czekają kolejne bożonarodzeniowe atrakcje, tym razem przygotowane przez mieszkańców Garbar. Miejscy społecznicy postawili na rękodzieło i zapraszają innych do wspólnej pracy oraz świętowania. Jednym z głównych elementów programu jest odsłonięcie sztrykowanej choinki.

CHOINKA SPOD SZYDEŁKA

Wełniana choinka robiona na drutach, co w poznańskiej gwarze nazywa się właśnie sztrykowaniem, stanie na placu Kolegiackim. Jej odsłonięcie zaplanowane jest na sobotę 10 grudnia. Tego samego dnia poznaniacy będą mogli też, po raz pierwszy, podziwiać tekstylny mural, który zawiśnie na ścianie Zespołu Szkół Odzieżowych.

DARMOWE WARSZTATY

W czwartek w Zielonym Centrum przy ulicy Garbary 47 odbędą się darmowe warsztaty dla miłośników aromatycznych herbat oraz świec. Uczestnicy będą mogli przygotować własne kompozycje rozgrzewających naparów oraz wykonać świąteczną świecę. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 17.00. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych. Wystarczy przyjść na miejsce o wskazanej godzinie.

KIERMASZ

Zwieńczeniem świątecznych aktywności, przygotowanych przez mieszkańców Garbar, będzie świąteczny kiermasz, który odbędzie się 18 grudnia na placu Bernardyńskim. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 15.00. W programie przewidziane są występy uczniów szkoły baletowej oraz chóralnej.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl