Materiał partnera

Zimowe ferie last minute pod palmami prosto z Poznania

Dubaj, Meksyk czy Zanzibar to tylko niektóre kierunki, do których możemy polecić na tegoroczne zimowe ferie prosto z Poznania.

DUBAJ ATRAKCJI

Co warto zobaczyć w Dubaju? Przede wszystkim pewna, słoneczna, ciepła pogoda jest już sporą atrakcją. Można z niej korzystać na różne sposoby, na plażach, czy w czasie uprawiania wodnych sportów. Warto też jednak poświęcić czas na nowoczesną architekturę Dubaju. Wyloty z Poznania do Dubaju w każdy piątek do 17.02

TO BĘDZIE NIEZŁY MEKSYK

Playa del Carmen, Cancun, Akumal to tylko niektóre meksykańskie miejscowości na wybrzeżu, do których możemy polecieć prosto z Poznania. Łączą je takie widoki.

Trudno wymienić wszystkie niezwykłe miejsca Meksyku, ale spróbujmy chociaż kilka:

– Cenota pomiędzy skałami w Valladolid

– flamingi i kajmany na plażach w Sisal

– piramidy majów i dżungla

– żółwie oceaniczne na plażach

Wyloty z Poznania do Meksyku (Cancun) – w każdą środę do 15.02.

OCEAN SPOKOJU

Dominikana, to nie tylko wybrzeża czy zabytki, ale także niezwykłe obiekty, jak podziemne jeziora. W lesie tropikalnym znajdują się jaskinie, w których odkrywa się podziemne, tajemnicze jeziora. Światło, które wpada przez skalne otwory, oświetla przepływające w nich ryby. To olbrzymia atrakcja tej wyspy. Oczywiście jednak czas na Dominikanie będzie też czasem pod palmami, z wpatrywaniem się w ocean. Wyloty na Dominikanę ze stolicy Wielkopolski w każdy wtorek do 14.02.

SKĄPANY W SŁOŃCU

Zanzibar jest największą wyspą archipelagu noszącego tę samą nazwę, leżącego na Oceanie Indyjskim. Znany jest z uprawy i eksportu goździków, pieprzu czy gałki muszkatołowej. Ale to co przyciąga tutaj turystów to szerokie biała plaże i gwarantowana pogoda. Jeśli ktoś szuka rajskich widoków, nie będzie rozczarowany. W niewielu miejscach na świecie woda jest aż tak lazurowa. Plaże ciągną się kilometrami, a marny cień rzucają jedynie smukłe palmy. Wyloty z Poznania w każdą niedzielę do 12.03.

MADERA – WIOSNA I LATO PRZEZ CAŁY ROK

Autonomiczny Region Madery składa się z wyspy Madera, wyspy Porto Santo wysp Desertas i Salvagens. Archipelag leży około 685 km od wybrzeży Afryki i około 970 kilometrów od Lizbony. Madera znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego i śródziemnomorskiego , dlatego opady śniegu, jak i mróz nigdy w wybrzeżnej części wyspy nie wystąpiły. Od grudnia do kwietnia, średnia temperatura na wybrzeżu wynosi wokół 20 °C w dzień. Loty na Maderę z Poznania wyloty w każdą sobotę.

CIEPŁE PLAŻE

Riwiera Turecka ciągnącego się wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego od prowincji Antalya do prowincji Muğla. Region obfituje w szerokie, piaszczyste plaże, a także miejsca o znaczeniu historycznym i wysokich walorach przyrodniczych. Wyloty na Riwierę Turecką z poznańskiej Ławicy odbywają się w każdą sobotę.

NIEZWYKŁA RAFA KORALOWA

Egipt to nie tylko słoneczne plaże i dobrej klasy hotele. To również, a może przede wszystkim wspaniałe skarby starożytności, ciekawe miasta, niezwykła rafa koralowa i inne cuda natury. Wyloty z Poznania w każdy czwartek (Hurghada) i sobotę (Marsa Alam)

TENERYFA O DWÓCH TWARZACH

Pustynny krajobraz południa i pełna bogatej roślinności północ. Piękne piaszczyste plaże i powulkaniczne baseny naturalne. Dzikie leśne tereny i typowo księżycowy krajobraz na wulkanie Teide. Teneryfa, jak każde miejsce na ziemi, pełna jest ciekawych miejsc i ukrytych zakamarków, bez wątpienia trudno się tutaj nudzić. Wylot ze stolicy Wielkopolski w każdy czwartek.

FUERTEVENTURA MEKKA SURFERÓW

Najbardziej dziewicza, a przy tym najbardziej romantyczna spośród wysp hiszpańskiego archipelagu. Mekka dla amatorów surfowania na desce i trekkingu po górach, rajskich plaż, zaskakujących wulkanicznych krajobrazów, a także wiatraków,  kwiatów hibiskusa i aloesu oraz sympatycznych kóz. Wybierzcie się z nami na Fuerteventurę i odkryjcie najpiękniejsze miejsca i największe skarby najstarszej z Wysp Kanaryjskich. Wyloty z Poznania w każdy poniedziałek.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl