Wydali poradnik dla hotelarzy, jak nie wynająć pokoju parze bez ślubu

Wolność słowa, sumienia i wyznania w miejscu pracy, to tytuł poradnika jaki wspierana przez rząd organizacja wydała dla przedsiębiorców. Ordo Iuris doradza też m.in. jak cukiernik może odmówić parze jednopłciowej przygotowania tortu ślubnego.

Obecnie zagrożone bywa również prawo do sprzeciwu sumienia przedsiębiorców – twierdzą ultrakonserwatywni aktywiści i przekonują w swoim poradniku, że: Cukiernia może odmówić wykonania tortu ślubnego dla pary jednopłciowej, jeśli z uwagi na wyznawane wartości sprzeciwia się nadaniu przywilejów małżeńskich jednopłciowym konkubinatom.

To jednak nie wszystko, zdaniem organizacji: księgarnia może odmówić dystrybucji książki zawierającej treści, których nie chce promować.

Tak zwany poradnik doradza też, jak gości dyskryminować mogą hotelarze: hotel może odmówić wynajmowania pokoi z łóżkami dwuosobowymi dla par, które nie są małżeństwami.

Inicjatywe Ordo Iuris skomentował na Twitterze dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki.

Ordo Iuris wydające poradnik ze wskazówkami dla konserwatywnych hotelarzy, informujący, ze ci „mogą odmówić wynajmowania pokoi z łóżkami dwuosobowymi dla par, które nie są małżeństwami” jest jak mieszanka kabaretu z dystopijną wizją państwa urządzanego przez prawicę – napisał Piasecki

Od lat organizacja ta podejmuje także próby ograniczania praw Polek do decydowania o swoim ciele i życiu

Ludzie związani z Ordo Iuris robią natomiast kariery w ministerstwach rządzonych przez Prawo i Sprawiedliwość, powiązane z tą organizacją osoby skutecznie ubiegają się też o miliony rządowych dotacji.

.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl