Zima paraliżuje Europę. Czechy ze stanem klęski, Niemcy uwięzieni w pociągach

Zima w Europie. Przez kontynent przechodzą potężne opady śniegu. W Niemczech pasażerowie musieli spędzić noc w pociągach, w Czechach wprowadzono stan klęski żywiołowej przez ilość śniegu.

Zima w Europie

Opady śniegu w Czechach są tak intensywne, że spadło kilkadziesiąt centymetrów białego puchu. Skutkuje to przerwami w dostawach prądu, wieloma wypadkami, które paraliżują drogi w regionie. W końcu Czesi ogłosili alarm trzeciego stopnia. Część dróg jest zablokowana, transport kolejowy i autobusowy odbywa się ze sporymi problemami. Z danych czeskich synoptyków wynika, że niebawem ma spaść jeszcze więcej śniegu.

W Niemczech natomiast w rejonie Bawarii, opady śniegu sparaliżowały kolej, na tyle dotkliwie, że pasażerowie musieli spędzić noc w wagonach. Zupełnie wyłączone jest monachijskie lotnisko. Policja zaapelowała do kierowców, by unikali podróży jeśli te nie są niezbędne.

W naszym regionie pogoda wydaje się być stabilna w najbliższych dniach. Temperatura wynosić ma minus jeden stopień, nie przewiduje się też opadów śniegu.

Jeśli jednak rozważali Państwo wyjazd do Czech lub do Bawarii, warto to rozważyć skutki, jakie przynosi obecna zima w Europie

zima w Europie
Zima w Europie. Stan klęski żywiołowej w Czechach / fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Stary Rynek w Poznaniu od dziś rozświetlony. Nowe oświetlenie [ZDJĘCIA]

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl