Niedziele handlowe w grudniu. Kiedy zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe w grudniu okazały się gorącym tematem. Sprzedawcy obawiali się, że będą musieli pracować w wigilię, klienci sprawdzali, jak w ogóle będzie można robić zakupy. Sejm podjął w tej sprawie decyzję.

Niedziele handlowe w grudniu

Ostatecznie sejm zdecydował, że handlowe będą niedziele 10 i 17 grudnia, czyli dwie niedziele poprzedzające wigilię. Sama wigilia będzie dniem wolnym dla sprzedawców.

Sam zakaz nie oznacza jednak zamknięcia wszystkich sklepów, podobnie jak w niedziele z zakazem handlu, pracować będą mogły sklepy, w których za ladą stanie ich właściciel. Podobnie może być w wigilię.

Wigilia bez zakupów

Niedziele handlowe w grudniu określili posłowie (TUTAJ). O zakazie handlu w niedzielę w wigilię zdecydował sejm. Przepisy przegłosuje też jeszcze senat, ale nie ma wątpliwości, że znajdzie się większość dla tego rozwiązania. O wigilię bez pracy wnioskowali pracownicy handlu. Sejmowa większość chciała więc znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu klienci będą mogli zrobić zakupy w dwie poprzednie niedziele, a w samą wigilię pracownicy handlu spędzą już czas poza pracą.

Czytaj także: Kuriozalny mecz w Kielcach. 3 punkty dla Lecha

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl