Stary Rynek w Poznaniu od dziś rozświetlony. Nowe oświetlenie [ZDJĘCIA]

Stary Rynek w Poznaniu przechodzi zmiany, które obejmują nie tylko nową nawierzchnię, ale także nowoczesne oświetlenie. Zamontowano częściowe oświetlenie w sobotę, 2 grudnia.

Po zmroku Stary Rynek w Poznaniu ożywa nowym blaskiem dzięki nowemu oświetleniu. Projekt iluminacji nie tylko nadaje spójność estetyczną całej przestrzeni, ale również podkreśla najważniejsze budynki oraz zabytkowe fontanny. Zmiana nie tylko dodaje uroku, ale także tworzy atmosferę, w której historia miasta migocze w świetle nocnej poświaty.

Zakończono większość prac związanych z chodnikami wokół płyty Starego Rynku. Kolejny etap to układanie kostki granitowej na samej płycie. Jednak nie jest to zwykła nawierzchnia – to połączenie materiałów nowoczesnych i historycznych, które nadaje nową jakość miejskiemu krajobrazowi.

Stary Rynek stopniowo staje się bardziej dostępny dla mieszkańców, a ostatnie przesunięcie opłotowania placu budowy, które miało miejsce w czwartek, oznacza zwiększenie przestrzeni dla pieszych. Odkryta została południowa i zachodnia część płyty, sięgająca mniej więcej od ul. Wrocławskiej do Franciszkańskiej.

Aktualnie na starorynkowej nawierzchni układana jest głównie granitowa kostka, tworząc niemal kompletną nową nawierzchnię. Przy bloku śródrynkowym trwają prace nad układaniem kostki staroużytecznej, a jednocześnie ukończono częściowo montaż nowych opraw oświetleniowych.

Na Starym Rynku uruchomiono testowo nowe oświetlenie, stanowiące kolejny etap inwestycji, który zapewni mieszkańcom i turystom bezpieczną, dostępną i estetyczną przestrzeń do użytku.

Czytaj też: Nowe drzewa na Starym Rynku w Poznaniu. Coraz więcej miejsca na spacer [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl