„Zero Tolerancji” w weekend w Poznaniu

To była kolejna akcja poznańskich policjantów na Starym Rynku. W ostatni weekend wieczorem i w nocy stróże prawa wylegitymowali i skontrolowali kilkaset osób i aut. Wszystko po to aby zapewnić bezpieczeństwo tych którzy w nocy bawili się w centrum Poznania. 

W akcji udział wzięło 94 policjantów. Ogółem wylegitymowali 370 osób i skontrolowali 102 pojazdy, przeprowadzili 84 interwencje. Podczas nocnych służb funkcjonariusze nałożyli 134 mandaty karne, głównie za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali 155 miejsc zagrożonych, a za popełnione przestępstwa zatrzymali 12 osób.

Policjanci chcą taki akcjami ograniczanie przestępczości. Chodzi o drobne kradzieże i pobicia do których często dochodzi w okolicach starego rynku w Poznaniu, gdzie w weekend bawi się sporo ludzi, czasami pod wpływem alkoholu.

Policjanci przypominają także –  że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez nadzoru. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl