Wielkopolska

Stado koni pędziło po wielkopolskiej trasie. Uciekły ze stadniny [WIDEO]

Do zdarzenia doszło we wtorek, 29 sierpnia we wsi Golejewko (powiat rawicki). Z padoku tamtejszej stadniny uciekło stado koni.

Konie uciekły ze stadniny

O zdarzeniu poinformowali rawiccy policjanci w mediach społecznościowych. „Uwaga! Ze Stadniny koni w Golejewku z padoku uciekło stado koni. Część zwierząt została już wyłapana w rejonie miejscowości Słupia Kapitulna. Zwierzęta były również widziane w okolicach miejscowości Niemarzyn. Apelujemy do kierujących poruszających się w tym rejonie o zachowanie ostrożności. Istnieje możliwość, że zwierzęta wtargną na drogę. Należy pamiętać że są one wypłoszone i zdenerwowane”.

Uwaga‼️Ze Stadniny koni w Golejewku z padoku uciekło stado koni🐎.Część zwierząt została już wyłapana w rejonie miejscowości Słupia Kapitulną.Zwierzęta były również widziane w okolicach miejscowości Niemarzyn.Apelujemy do kierujących poruszających się w tym rejonie o zachowanie ostrożności 🛑 ‼️Istnieje możliwość, że zwierzęta wtargną na drogę. Należy pamiętać że są one wypłoszone i zdenerwowane. Osoby, które zauważą 👀 konie 🐎 proszone są o pilny kontakt z rawicka Policją ☎️ tel. 47 77 27 200Materiał wideo OSP

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu Wtorek, 29 sierpnia 2023

Dwie godziny później sytuacja została opanowana.

Konie, 🐎 które uciekły ze Stadniny w Golejewku zostały wyłapane.Zwierzęta są bezpiecznie transportowane do miejsca zakwaterowania.#pomagamy i chronimy 👮‍♂️

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu Wtorek, 29 sierpnia 2023

– Konie, które uciekły ze Stadniny w Golejewku zostały wyłapane. Zwierzęta są bezpiecznie transportowane do miejsca zakwaterowania – przekazali funkcjonariusze.

Zobacz też: Dokonał czterech włamań. Policja zatrzymała mieszkańca Poznania

Źródło: KPP Rawicz

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl