Ali Gholizadeh nie zagra w Lechu Poznań także za kilka miesięcy?

Potężny koszt transferowy, jakim był dla Lecha Poznań Ali Gholizadeh, może nie przynosić rezultatów także za pół roku. Irański skrzydłowy nie zagrał jeszcze żadnego meczu z Kolejorzem z powodu kontuzji i gdy do zespołu dołączy, za kilka miesięcy znów z niego prawdopodobnie wypadnie.

Lech Poznań i Ali Gholizadeh

Irański skrzydłowy miał kosztować Lecha Poznań 1,8 mln euro. To spory wydatek dla poznańskiego klubu. Władze Lecha wiedziały, że Gholizadeh szybko nie zagra, ponieważ walczy z kontuzją. Moment wychodzenia z urazu, był zresztą czasem, w którym zakup tego zawodnika był w ogóle możliwy. Skrzydłowy jednak jest w coraz lepszej formie, wychodzi z kontuzji i zaczął już treningi z pierwszym zespołem Lecha.

Golizadeh znów nie zagra?

Na poważny jednak problem zwraca uwagę redakcja Gol24 (TUTAJ), która zauważa, że reprezentacja Iranu grać będzie ze swoją kadrą narodową w Pucharze Azji, który trwać będzie od 12 stycznia do 10 lutego. Irańczyka ominie więc co najmniej jeden mecz w Ekstraklasie i co szczególnie istotne, okres przygotowawczy.

Wart 1,8 mln euro

Według portalu Transfermarkt irański skrzydłowy Lecha Poznań wart jest obecnie 1,8 mln euro. Zagrał już w 30 meczach reprezentacji swojego kraju i strzelił w nich 6 goli. Obecna wycenia nie jest najwyższą w jego historii, jeszcze w 2020 roku wyceniany był na 4 mln euro. Do Lecha, Golizadeh przyszedł z RSC Charleroi.

Czytaj także: Zobacz gole Ali Golizadeha, nowego skrzydłowego Lecha Poznań. Będzie tak strzelać dla Kolejorza?

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl