Zdjęcia do nowej „Akademii Pana Kleksa” nagrywano w Wielkopolsce. Jest zwiastun

Już za rok swoją premierę będzie miała nowa ekranizacja kultowej powieści „Akademia Pana Kleksa”. Zakończone pod koniec listopada zdjęcia, kręcono między innymi w Wielkopolsce – w zamku w Gołuchowie.

Wilki w zamku w Gołuchowie

O tym, że nowa ekranizacja „Akademii Pana Kleksa” będzie kręcona między innymi w Wielkopolsce, było głośno już w sierpniu. Wtedy Agencja Aktorska Sceneria szukała statystów chętnych do odegrania roli wilków. Zgłaszać mogli się mężczyźni (najchętniej) z Kalisza lub okolic, w wieku od 18 do 50 lat. Ekipa filmowa z reżyserem Maciejem Kawulskim wykorzystała fakt, że Zamek w Gołuchowie przechodził remont i był niedostępny dla zwiedzających. Tam właśnie zrealizowano część zdjęć.

Tym razem główną bohaterką jest Ada Niezgódka

Nowa „Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja kultowej powieści. Główną bohaterką, zamiast Adasia, jest jednak Ada Niezgódka. Podobnie jak w oryginale, dziewczynka przy pomocy Ambrożego Kleksa, poznaje świat bajek i wyobraźni. W zwiastunie możemy zobaczyć przekrój niesamowitych, kolorowych miejsc, których zdjęcia powstawały nie tylko w Polsce, a także np. w Bułgarii.

Na ekranie znów zobaczymy Piotra Fronczewskiego

Tym razem w rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot. Nie mogło jednak zabraknąć Piotra Fronczewskiego (grającego w pierwszej ekranizacji powieści Jana Brzechwy), który zagrał Doktora. Z postacią Ady Niezgódki zmierzyła się natomiast Antonina Litwiniak. Reżyser uwspółcześnionej wersji to Maciej Kawulski, odpowiedzialny między innymi za głośny film „Jak zostałem gangsterem”. Jak zapowiadają twórcy, premiery możemy się spodziewać w przyszłym roku.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl