Zapisy na PKO Poznań Półmaraton. Ruszają już za moment!

Choć PKO Poznań Półmaraton odbędzie się dopiero 16 kwietnia przyszłego roku, zapisy ruszą jeszcze pod koniec 2022. Od 14 grudnia zawodnicy mogą się zgłosić do piętnastej edycji.

Wystartują w kwietniu

Piętnasta edycja PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 16 kwietnia 2023 roku. Jak co roku, uczestnicy wystartują o godzinie 10:00 z ulicy Grunwaldzkiej przy MTP. Meta przewidziana jest na placu Marka. Trasa obejmie jedną pętlę o długości 21,097 km. Każdy z zawodników dostanie specjalny chip, który będzie musiał przyczepić do sznurowadeł. To pomoże zmierzyć dokładny czas biegu. Na trasie standardowo biegacze skorzystają z punktów odżywiania, rozmieszczonych co 5 km. Znajdą tam wodę i czekoladę, a na części z nich także napoje izotoniczne. 

Dla kogo?

W półmaratonie może wziąć udział każda osoba, która najpóźniej 16 kwietnia 2023 roku ukończy 18 lat. Limit płatnych zgłoszeń wynosi 8000 miejsc. Bezpłatny udział w biegu przysługuje natomiast uczestnikom, którzy ukończyli wszystkie minione edycje biegu (takich osób jest 60), a także tym, którzy podczas tegorocznego półmaratonu zajęli miejsca I-III w kategoriach wiekowych. Zgłoszenia można wysyłać od 14 grudnia do 13 kwietnia 2023 roku lub do wyczerpania miejsc, poprzez oficjalną stronę wydarzenia.

Poznański półmaraton

PKO Poznań Półmaraton odbywa się cyklicznie co roku od 2008 (z pandemiczną przerwą). Organizatorami biegu są Miasto Poznań oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W zeszłorocznej edycji udział wzięło ponad sześć tysięcy biegaczek i biegaczy z 25 państw.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl