Wymiana trawy na stadionie, po zaledwie trzech meczach

Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej trwa zrywanie murawy. Trzeba ją wymienić po raz trzeci w tym roku, mimo że obecna nawierzchnia została położona zaledwie dwa miesiące temu. Tym razem jednak klub ma nie zapłacić za trawę ani złotówki.

NOWA MURAWA

O pracach na płycie stadionu miejskiego informuje Głos Wielkopolski. Według informacji, do których dotarła gazeta, po raz kolejny w tym roku trwa wymiana murawy na obiekcie przy ulicy Bułgarskiej. To już trzeci raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Trawa, która teraz jest zdejmowana z boiska została położona tam zaledwie dwa miesiące temu i służyła piłkarzom w trakcie trzech spotkań.

TRAWA NA GWARANCJI

Tym razem to nie klub, a krakowska firma Pagro, która położyła dla Lecha Poznań trawę, podjęła decyzję o wymianie w ramach gwarancji i sama poniesie koszty związane z wymianą. Chociaż murawa dobrze sprawdzała się podczas trzech spotkań, którymi Lech Poznań zakończył rundę jesienną, to ostatecznie nawierzchnia wymagała zbyt dużo pielęgnacji i aby uniknąć problemów w przyszłości wykonawca postanowił wymienić ją jeszcze raz przed rundą wiosenną.

RUNDA WIOSENNA

Następny mecz na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, Kolejorz rozegra 1 lutego o godzinie 20.30. Rywalem poznańskiej drużyny będzie Miedź Legnica. Zmagania w rundzie wiosennej lechici zaczynają z 6 pozycji oraz z jednym zaległym meczem. Gdyby założyć, że nierozegrane spotkanie zakończyło by się zwycięstwem poznaniaków, to znajdowaliby się teraz na 3 pozycji, ze stratą 10 punktów, do lidera Ekstraklasy – Rakowa Częstochowa.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl