Zdewastował 19 aut. Policjanci użyli broni

Policjantki ze Swarzędza zatrzymały 23-letniego mężczyznę, który nocą zniszczył aż 19 pojazdów. Mężczyzna był bardzo agresywny. Żeby go zatrzymać stróże prawa musieli użyć broni.

Swarzędz

Policjantki z komisariatu w Swarzędzu otrzymały zgłoszenie o tym, że na jednej z okolicznych ulic ktoś dewastuje zaparkowane samochody. Gdy patrol pojechał na miejsce, zobaczył młodego mężczyznę z drewnianą pałką w ręku. Na widok policji mężczyzna ruszył w ich kierunku.

23-latek nie reagował na polecenia policjantek, dlatego jedna z nich zmuszona była oddać strzał ostrzegawczy. Wtedy mężczyzna przestraszył się i zaczął uciekać. Po kilkuset metrach został zatrzymany.

– Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, poszukiwany listem gończym w związku z zaległą karą prawie 2 lat pozbawienia wolności. Od mężczyzny pobrano krew do badań – poinformowała Iwona Liszczyńska, rzeczniczka prasowa poznańskiej policji.

Zatrzymanie 23-latka/ fot. Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Policja ustaliła, że 23-latek zniszczył około 19 samochodów. Teraz policjanci z Swarzędza rozmawiają z właścicielami tych aut, aby oszacować straty. Mężczyzna zostanie oskarżony o zniszczenie mienia, za co może grozić mu nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj także: Gang paserów rozbity. Policjanci odzyskali, aż 11 samochodów

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl