Ewa Zgrabczyńska nie przyjęła wypowiedzenia. Miasto sprawdziło zasadność zwolnienia

Ewa Zgrabczyńska, dyrektorka poznańskiego ogrodu zoologicznego w Poznaniu nie przyjęła wypowiedzenia z pracy. Przebywa na zwolnieniu lekarskim. Miasto sprawdziło zasadność zwolnienia.

Jak informowaliśmy wcześniej Urząd Miasta Poznania ogłosił, że próba doręczenia wypowiedzenia Ewie Zgrabczyńskiej okazała się nieskuteczna. Dyrektor zoo odmówiła przyjęcia dokumentów, argumentując swoją nieobecność zwolnieniem lekarskim. Prezydent miasta zapowiedział, że sprawdzi zasadność zwolnienia.

Utrata zaufania

Bezpośrednią przyczyną zwolnienia Zgrabczyńskiej ma być utrata zaufania wynikająca z postawionych jej zarzutów dotyczących nadużywania stanowiska. Urzędnicy miasta uznali te zarzuty za na tyle poważne, że podjęli decyzję o wypowiedzeniu umowy o pracę, nie czekając na prawomocne zakończenie postępowania przez prokuraturę.

– Dyrektor Zgrabczyńska została zawieszona w pełnieniu obowiązków przez decyzję prokuratury, a prezydent miasta podjął kroki w celu wypowiedzenia jej umowy o pracę. Jednakże ze względu na usprawiedliwioną nieobecność w pracy, proces ten będzie możliwy dopiero po zakończeniu zwolnienia lekarskiego zgodnie z prawem – informuje nas Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Czytaj też: Protest na placu Kolegiackim w obronie Ewy Zgrabczyńskiej. „Uratowała wiele zwierząt”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl