Wielkopolska

Zderzenie rowerzysty i pijanego kierowcy

Według wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Świerkowej i Sosnowej w Ostrowie Wielkopolskim. 16-letni rowerzysta wymusił pierwszeństwo, co spowodowało kolizję z 54-letnim mężczyzną, który kierował samochodem marki Renault Megane.

Rowerzysta bez kasku i pijany kierowca

– 16-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobówce, w wyniku czego doszło do kolizji. Kierowca samochodu był pijany; dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości – powiedziała w niedzielę PAP mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz z biura prasowego ostrowskiej policji.

Jak wyjaśniała policjantka po zdarzeniu kierowca wyszedł z samochodu i próbował oddalić się z miejsca wypadku. Policjanci go zatrzymali. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego tłumaczył się, że po prostu zdenerwował się i wypił z nerwów po kolizji. Został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia. W niedzielę, 21 maja usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nastolatek, chociaż nie odniósł widocznych obrażeń ciała, został zabrany do szpitala na kontrolę zdrowotną. Warto zaznaczyć, że podróżował bez kasku ochronnego na głowie.

Czytaj więcej newsów na wPoznaniu.pl.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl