Materiał partnera

Zbliża się ogólnopolskie święto seniorów. Bo wiek to tylko liczba

Viva Seniorzy to największe w Polsce Targi produktów i usług dla seniorów. Wspólnie z współorganizatorami: Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i Centrum Inicjatyw Senioralnych zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się w dniach 30.09-01.10.2022 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich  To obowiązkowa impreza w kalendarzu każdego seniora.

Pawilon 3 MTP przez dwa dni zamieni się w olbrzymią strefę aktywności skierowanych do seniorów. Szeroka oferta wystawców zostanie uzupełniona szeregiem atrakcji, rozbudowanym programem dla publiczności oraz  specjalnie przygotowaną strefą warsztatową. Dla każdego coś dobrego.

Gwiazdy wieczoru: Andrzej Rosiewicz i Zenon Laskowik

Największą atrakcją tegorocznych targów są wspaniały koncert Andrzeja Rosiewicza oraz wyjątkowy spektakl kabaretowy „Spotkanie Kolesiów” Zenona Laskowika z gośćmi: Jacek Fedorowicz, Grzegorz Tomczak i Michał Ruksza. Na zwieńczenie piątkowego dnia targowego seniorzy wezmą udział w jedynej w swoim rodzaju Potańcówce, która poprowadzi DJ Zoran.

Wielkopolska aktywna seniorami.

„Viva! Wielkopolski Senior – edycja 2022. Wielkopolska Otwarta na Osoby Starsze”

Samorząd Województwa Wielkopolskiego nagrodzi osoby 60+, które w swojej działalności społecznej znacząco wyróżnili się na tle innych. Będzie to zwieńczenie konkursu Viva! Wielkopolski Senior – edycja 2022. Wielkopolska Otwarta na Osoby Starsze”. Ponadto zostaną przyznane nagrody w Konkursie Laur Seniora. Celem Konkursu jest szeroka promocja dedykowanych specjalnie seniorom produktów, usług lub działań, wyróżniających się pod względem funkcjonalności lub zaspokajających potrzeby i oczekiwania tej grupy społecznej.

                                            źródło: materiały prasowe partnera

Seniorzy nie znoszą nudy!

Seniorzy będą mieli okazję zmierzyć się w turnieju Szachowym, przygotowywanym przez Wielkopolski Związek Szachowy, w którym do zdobycia jest tytuł Mistrza Wielkopolski 50+. Dla najlepszych uczestników turnieju szykujemy atrakcyjne nagrody. Zwiedzający wezmą także udział w warsztatach wikliniarskich, makramy, malarskich oraz pograją w boule. W programie znajdują się również także rozrywki takie jak: praktyka jogi, pokazy układów tanecznych, porady z zakresu obsługi smartphone, spotkania z dietetyczką i specjalistami z zakresu świadczeń prawno-emerytalnych bezpłatne badania słuchu i wzroku, a także mammografia. Niezwykle interesującym punktem programu jest również zwiedzanie terenu MTP z przewodnikiem. Seniorzy drugiego dnia trwania Targów Viva Seniorzy  zapoznają się  z 100-letnią historią najważniejszych obiektów architektury targowej.

Cztery strefy tematyczne

Poza szerokim wachlarzem atrakcji, zwiedzający będą mieli możliwość poznania oferty niemal 70 wystawców! Żeby ułatwić seniorom dotarcie do interesujących ich stoisk, wnętrze zostało podzielone na cztery strefy tematyczne: aktywność, wiedza, otoczenie oraz specjalną strefę zdrowia od Herbapol Poznań, który jest złotym partnerem targów.

VIVA SENIORZY

30 września-1 października 2022, Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 3 (wejście Holem Wschodnim, od ul. Głogowskiej)

Godziny otwarcia:

  • Piątek 10:00-17:00
  • Sobota 10:00-17:00

Wszystkie wymienione atrakcje w programie wydarzeń są w ramach jednego biletu na targi. Bilety już dostępne w sprzedaży: https://mtp-link.pl/6yals . Program wydarzeń: https://mtp-link.pl/l9akt . Więcej informacji na stronie internetowej: www.vivaseniorzy.pl oraz na FB: @VivaSeniorzy

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl