Jacht Kulczyka wystawiony na sprzedaż. Ile kosztuje luksusowa łódź?

Sebastian Kulczyk wystawił na sprzedaż jacht swojego ojca. Phoenix II ma już ponad 10 lat, ale nadal uznawany jest za jeden z najbardziej imponujących megajachtów. Można go kupić za 129 milionów euro.

Kształtem przypomina Feniksa

Jacht Phoenix II zaprojektował Andrew Winch z okazji 60 urodzin Jana Kulczyka. Swoim kształtem, a w szczególności charakterystycznym dziobem, ma przypominać mitycznego Feniksa. Na pokładzie znajduje się 6 luksusowych kajut, jacuzzi, olbrzymie salony, baseny. Do tego dwa ekrany kinowe, spa i salon kosmetyczny. Nie brakuje także skuterów i innych moto-wodnych atrakcji. Wnętrze utrzymane jest w stylu Art Deco z wieloma czarnymi lakierowanymi meblami i złotem.

Zaledwie 129 milionów euro

W lutym 2022 roku media obiegła informacja, że Sebastian Kulczyk wynajmuje jacht swojego ojca. 90-metrowa łódź dostępna była w cenie około miliona dolarów za tydzień. Teraz luksusowy jacht Phoenix II można kupić, a kosztuje 129 milionów euro. To więcej, niż podczas jego budowy w 2010 roku, gdy koszt oceniono na 120 milionów dolarów.

hotel dla psów w Poznaniu

Sebastian Kulczyk

Po śmierci Jana Kulczyka, jacht Phoenix II trafił do jego syna – Sebastiana. Mężczyzna jest absolwentem poznańskiego Marcinka i studiował prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Na co dzień jest przedsiębiorcą działających w obszarze nowych technologii, a także międzynarodowym inwestorem. W 2021 zajął szóste miejsce na liście najbogatszych Polaków magazynu „Forbes” z majątkiem wycenianym na 6,4 mld z

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl