Zawodnik Akademii Lecha Poznań wyrzucony ze zgrupowania reprezentacji

Mikołaj Tudruj 16- letni zawodnik Akademii Lecha Poznań został wyrzucony ze zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski. Powodem miała być znaleziona w pokoju zawodnika butelka po alkoholu.

Pierwszy o sprawie poinformował portal meczyki.pl.  W „sprawę alkoholowa” zamieszani są dwaj młodzi piłkarze Michał Matys z Zagłębia Lubin i Mikołaj Tudruj z Akademii Lecha Poznań. W ich pokoju hotelowym podczas zgrupowania została znaleziona butelka po alkoholu.

Obaj wspomnieni zawodnicy zostali dyscyplinarnie usunięci ze zgrupowania. O zaistniałej sytuacji zostały poinformowane kluby obu zawodników – można przeczytać w odpowiedzi od Jakuba Kwiatkowskiego dla portalu meczyki.pl.

Bez dwóch zdań ta sytuacja nosi poważne znamiona i każdy w klubie zdaje sobie z tego sprawę. Cały czas pozostajemy w kontakcie z PZPN-em oraz sztabem reprezentacji U-17. Dopiero po zapoznaniu się z wersją zdarzeń przedstawioną przez ludzi ze związku będziemy mogli procedować dalej i wyciągać potencjalne konsekwencje wobec piłkarza – powiedział Radiu Poznań Adrian Gałuszka rzecznik prasowy Akademii Lecha Poznań.

Młodzi piłkarze przebywali na zgrupowani kadry do lat 17, gdzie rozegrali trzy spotkania w Pucharze Syrenki. Jest to turniej towarzyski przed startem eliminacji do mistrzostw Europy do lat 17. W ramach turnieju Polska kadra młodzieżowa zagrała trzy spotkania z Uzbekistanem, Portugalią i Anglią. Obaj zawodnicy wystąpili tylko w pierwszym spotkaniu z Uzbekistanem. Matys rozegrał cały mecz, a Tudruj na boisku pojawił się w 64. minucie.

Mikołaj Tudruj – jeśli chodzi o występy w barwach Lecha-  dotychczas grał w Centralnej Lidze Juniorów do lat 19, jest też zgłoszony do gry w drugoligowych rezerwach Lecha. Przed sezonem wystąpił także w sparingu pierwszej drużyny z Widzewem Łódź.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl