Już w sobotę rusza lodowisko Chwiałka

1 października POSIR po raz pierwszy w tym sezonie otworzy ślizgawkę przy ulicy ojca Mariana Żelazka. Na początku jesieni lodowisko będzie czynne tylko w weekendy.

SPORTOWA ZIMA W POZNANIU ZACZNIE SIĘ JUŻ W PAŹDZIERNIKU

Wstęp na lodowisko Chwiałka będzie możliwy już od najbliższej soboty. Miłośnicy sportów zimowych w Poznaniu nie muszą czekać do grudnia i już na początku jesieni mogą skorzystać z obiektu położonego przy ulicy ojca Mariana Żelazka. Na razie, ślizgać się po lodzie, można tylko w weekendy.

Bliżej zimy w grafiku lodowiska pojawi się więcej godzin dla publiczności, także w dni powszednie – przekazuje Łukasz Miadziołko, dyrektor POSIR-u.

Mieszkańcy, którzy w najbliższy weekend wybiorą się na lodowisko, muszą wziąć ze sobą własne łyżwy. W obiekcie trwa remont, przez który nie czynna jest między innymi wypożyczalnia sprzętu. Jak zapewnia Łukasz Miadziołko, w trakcie tego sezonu wróci możliwość korzystania z łyżew oferowanych przez POSIR – jak tylko zakończy się modernizacja.

ILE ZAPŁACIMY ZA ŚLIZGAWKĘ?

Poznaniaków z pewnością ucieszy fakt, że pomimo wszechobecnego wzrostu cen, opłata za korzystanie z lodowiska, na ten moment nie zmieni się w stosunku do poprzedniego sezonu. Za bilet normalny na 45 minut mieszkańcy zapłacą 15 złotych. Wejściówki ulgowe kosztują o dwa złote mniej.

POSIR przewiduje, że nowy sezon na Chwiałce potrwa do wiosny. Przed przyjściem na ślizgawkę, należy sprawdzić dostępność obiektu na stronie internetowej.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl