Zaparkowała autem na torach i poszła do domu. Tramwaje w centrum stanęły

Ponad godzinę nie kursowały tramwaje przez centrum od Mostu Teatralnego w kierunku Śródki. Wszystko przez kierowcę, który zablokował torowisko.

Chwilę przez godziną 11.00 najpierw stanęła siódemka a później inne tramwaje, które z placu Cyryla Ratajskiego chciały jechać w kierunku Śródki. Powodem przestoju był źle zaparkowany samochód.

Kilkanaście sekund wcześniej kobieta (widać to na zapisie z monitoringu z jednego z budynków) parkuje samochód w miejscu niedozwolonym, za przejściem dla pieszych na ulicy 23 lutego. Zrobiła to jednak tak, że cześć samochodu została na torowisku. Jak gdy nigdy nic, wysiada z samochodu i odchodzi. Chwilę po tym nadjeżdża tramwaj i stacje. Za nim kolejne.

hotel dla psów w Poznaniu

Po kilku minutach na miejsce przyjechała straż miejska i nadzór ruchu. Ponieważ kobiety nie udało się zlokalizować strażnicy wezwali pomoc drogową.

Lawet przyjechała po ponad godzinie. Auto zostało odholowane. Oprócz mandatu, za złe parkowanie, pokrycia kosztów transportu auta, kobieta prawdopodobnie będzie musiała także zapłacić za spowodowanie wstrzymania ruchu tramwajowego.

czytaj także: Zabił kota młotkiem

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl