Zamiast koziołków trykali się… politycy PiS

Mechanizm odpowiedzialny za trykanie się koziołków na ratuszowej wieży wciąż nie działa. Poznaniacy znaleźli jednak alternatywę. Trykały się ze sobą podobizny Kamińskiego i Wąsika.

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, 22 maja doszło do awarii mechanizmu na ratuszowej wieży. Koziołki, które codziennie o godzinie 12:00 trykały się głowami, nie pojawiły się już tam więc od ponad miesiąca. Naprawa miała potrwać tydzień, jednak później okazało się, że usterka jest poważniejsza. Najprawdopodobniej koziołki wrócą dopiero w przyszłym tygodniu.

Kamiński i Wąsik

Kreatywni mieszkańcy Poznania postanowili jednak zapewnić alternatywę dla tej atrakcji turystycznej. Kilka dni temu z okien jednej z kamienic na Starym Rynku wyłoniły się kartonowe podobizny legendarnych raperów Dr. Dre i 2Paca. W piątek zamiast koziołków, w tej samej kamienicy, trykali się politycy PiS. Mowa o Mariuszu Kamińskim i Macieju Wąsiku.

Źródło: Fiołas FB

Przypomnijmy, że byli posłowie uzyskali teraz mandaty europosłów, ale w kwietniu usłyszeli zarzuty niezastosowania się do zakazu sądowego dotyczącego zakazu prowadzenia działalności publicznej i zajmowania określonych stanowisk. Grozi im za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Odpowiedzialny za zastąpienie koziołków kartonowymi podobiznami jest Artur Fiałkowksi – wokalista, DJ i prezenter radia RMF MAXX.

Czytaj także: Przez Poznań idzie Marsz Równości [ZDJĘCIA]

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl